Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4

Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4. DONJETA SADIKU e ARTE. Sot u zhvilluan Finalet per junioreve dhe te rejave te Turneut nderkombetar “Balkan”ku Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku boksoi kunder boksieres luftarake nga Kina Luo Qianmei dhe nga raundi i pare filloi nje meq luftarak ku u shkembyen shum goditje dhe raundi i par ishte i barabarte dhe me keshillen e trajnerit Besim Brahimit qe ja terhjeki vrejtjen qe Donjeta te boksoi ne gabime te kundershtares dhe te plasoi goditje te sigurta dhe qe ne raundin e dyt Donjeta detyroi referin ti numroj dhe ta pushoj Kinezen dhe lufta vazhdoi ku inciativen ne ring e kishte Donjeta dhe kundershtarja filloi te ul koken dhe referi e ndeshkoi me verejtje publike.Ne te njejtin tempo vazhdoi dhe rundi i 3 dhe referi prap i numron nokdaun boksieres Luo dhe per ulje prap e ndeshkon me verejtje publike.Keshtu me ket tempo vazhdon dhe raundi i 4 dhe goditjet e luaneshes Sadiku nuk kan te ndalur dhe referi prap i numron kinezes dhe nderpren meqin ne raundin e 4.Donjeta Sadiku edhe njiher tregoj se nuk eshte me e mira ne Evrope por edhe ne Bote.Neser me 6 tetor ne ring ne qerekfinale te senioreve paraqitet boksierja tjeter Kosovare Hana Xhemajli. Kete meq finale e percolli dhe ambasadori i Kosoves ne Bullgari Shpend Kallaba

14492569_1461539937208714_742702003456889679_n 14563408_1461539903875384_8800833288071015990_n 14572967_1461539967208711_1998621452134091447_n 14590329_1461539927208715_8055080363785497515_n