KOSOVARJA DONJETA SADIKU MPOSHT RUSEN

KOSOVARJA DONJETA SADIKU MPOSHT RUSEN. Sonte ne eliminatore nenjampionja e Botes Donjeta Sadiku mposhti boksieren nga Rusia Dina Bogdanova.edhe pse shorti deshti qe dy boksieret me te mira te ketij grupi te takohen qysh ne meqin e pare por Donjeta bombardoi me grushta boksieren Ruse dhe tregoi se eshte me e mire se kundershtarja Ruse edhe pse Rusen e konsiderojshin si favorite,por Donjeta punoi me urdherat e trajnerit te saj Besim Brahimi dhe nuk lejoi Rusen te boksoi ne distance per arsye se ajo ishte me e gjat por pas rundit te pare qe i takoi boksieres Ruse tri raundet e fundit Donjeta e sulmoi duke e dermuar kundershtaren dhe ngriti publikun ne kembe per boksin dhe trimerine e treguar ne ring dhe me plot merite ngadhnjeu dhe shkojm me tutje ku meqin tjeter bokson kunder boksieres se Bellorusise.

14368785_1441429759219732_5796279570362738630_n 14384070_1445028332193208_998926619_n 14390740_1444987025530672_5681735796709306929_n 14393224_1445028795526495_658707960_o 14433218_1444987112197330_7050006012204784335_n