Armend Xhoxhaj Bombardoi boksierin trup gjat nga india dhe korri fitore te bindshme

Armend Xhoxhaj Bombardoi boksierin trup gjat nga india dhe korri fitore te bindshme
Sonte Armend Xhoxhaj u paraqit ne ring boksierit nga India i cili ishte shum ma trup gjat se Xhoxhaj por qe nga fillimi i rundit te par Xhoxhaj filloi te bombardoj me goditje te forta pa rrespektu kundershtarin i cili ishte shum i fort dhe jo i pershtatshem per Xhoxhajn Por xhoxhaj me nje pregaditje te mir fizike me goditje te njepasnjeshme shpesh her pruni kundershtarin ne gjendje jo te lakmushme dhe ne fund me plot merit xhoxhaj u shpall fitues dhe vazhdon garat ne kualifikimet Botrore L.O.Rio2016 meqin e radhes xhoxhaj do ta zhvilloj me 20 qershor.

 

13442421_1359989324030443_9124316631969800885_n 13445790_1359997084029667_4286720159530297753_n 13495049_1359990600696982_6981993662697705972_n 13495087_1359997130696329_7103872377349456046_n