Sukses i boksierve Kosovar ne BUDVA

-FEDERATA E BOKSIT Vazhdon me suksese si ne Rajon ashtu dhe ne Evrope. Dy medalje te arta nje te argjent dhe nji trofe per boksieret Kosovar ne turneun nderkombetar “Jadranski Biser” u zhvillua sot ne Budva te Malit te Zi. 56kg.Besfort Merlaku mundi bindshem boksierin nga Maqedonia Jasmin Mifter ku te tre raundet dominoi ne ring dhe me rezultat 3 me 0 fitoi dhe u stolis me medalje te arte.ne 64kg.Flamur Sejfija boksoi per mrekulli kunder boksierit me te mire vendor Petar Marcic edhe pse ishte Sejfijaj me i mire dhe disa here solli kundershtarin ne gjendje te palakmueshme dhe pas perfundimit te meqit per qudi fitues 2 me 1 shpallet boksieri vendor Marcic,por Sejfijaj tregoi trimeri ne ring dhe nuk u shmang per asnji moment.Ne 69kg.Atdhe Delijaj boksoi kunder Kroatit Andro Jancic ku te tre raundet tregoi edhe nji herit nje teknik te persosur te boksit dhe nuk lejoi befasira dhe gjat tri raundeve ndeshkoi kundershtarin me te rame te njepasnjeshme dhe me nji elegance te boksierit teknik dhe me merit korri fitore 3 me 0 dhe u stolis me medalje te arte dhe juria ne fund Atdhe Delijen shpalli si boksierin me te mire te huaj dhe u shperblye me trofe.

 

13406852_1354906107872098_6479356761595741119_n 13406914_1354906004538775_638160678649808284_n

13406965_1641919352697272_7161403514895561581_n 13407153_1354906174538758_1610275403619307837_n 13413747_1355259477836761_5917128538375048629_n 13432270_1354906037872105_7147505369973923419_n 13435350_1641921396030401_7378409267959178403_n 13435374_1354906184538757_4299799498195885099_n 13435395_1354906001205442_1259738585731800049_n