TURNEU NDERKOMBETARE NE RYBNIK “CHERNI DIAMANT”

Federata e Boksit e Kosoves nuk ka te ndalur duke organizuar turne boksi neper Kosove qdo jave sipas kalendarit te garave me boksier te te gjitha grupmoshave. Poashtu dhe me pjesemarrje ne turne te ndryshme nderkombetare ne rajon e Evrope ,si dhe ne Kampionatet Evropiane,Boterore me boksier kadet,junior,femra e seniorsi dhe ne Kualifikime per L.O. Rio 2016 .

Sot ekipi i Kosoves i boksiereve femrave 48kg.Arlinda Muqa,60kg.Donjeta Sadiku,75kg.Marriolla Sallauka,boksieri 64kg.Patriot Behrami,trajneret Bekim Muqa dhe Besim Brahimi udhetuan per Poloni ku do te marrin pjese ne turneun nderkombetar ne Rybnik “Cherni Diamant”nga 09 -13 Qershor

 

13406896_1352086298154079_3568326958674731859_n