Donjeta Sadiku i siguron Kosovës medalje, arrin të kualifikohet në gjysmëfinale

Donjeta Sadiku në gjysmëfinale të turneu ndërkombëtar për femra seniore “Çesme” që po mbahet në Turqi.

“Donjeta Sadiku sot me 26 prill në çerekfinale korri fitore bindëse 5 me 0 kunder boksieres nga Japonia Ayava Taguchi dhe u kualifikua për në gjysëmfinale ku siguroi medaljen e bronzët.

Donjeta sot tregoi boks të mirë gjatë tre raundave. 

Ajo dominoi në ring dhe tregoi se është në formë të mirë.

Neser me 27 prill në gjysëmfinale takohet me boksierën vendore nga Turqia Gizem Ozer”.