Donjeta Sadiku mposhtet në Bullgari

Fituesja e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror dhe të Evropianit, Donjeta Sadiku, mposhtet në Bullgari.

“Turneu ndërkombëtar në boks ‘Strandja’ në Sofje.

Në ring u paraqit 60 kg Donjeta Sadiku e cila pësoi humbje 3:2 kundër boksieres nga Holanda Heijnen Chelsey.

Gjyqtaret nga Bullgaria dhe Gjermania pikët ja dhanë Donjetës ndërsa gjyqtarët nga Bjellorusia, Spanja dhe Algjeria, pikët ja dhanë boksieres Holandeze.

Sot me 23 shkurt në ring paraqitet 67 kg Loris Idrizi kundër boksierit nga Uzbekistani Muydinkhujaev Asadkhuja