DONJETA SADIKU DREJT PARISIT PËR NORMEN OLIMPIKE

Boksierja Donjeta Sadiku, pas përgatitjeve në Sofje të Bullgarisë, sonte udhëton në Paris të Francës, në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike Tokio 2020, që mbahen prej 4 – 8 qershor.
Donjeta me 4 qershor ndeshet me boksieren nga Suedia Agnesa Lexiussion.
Selektori Besim Brahimi beson dhe shpreson se Donjeta është në forme të mirë dhe pa problem do ta kaloje pengesën e parë kundër boksieres suedeze.
Boksierja Sadiku do ti ketë dy meçe dhe i nevojiten dy fitore për tu kualifikuar në Lojërat Olimpike Tokio 2020.
Federata e boksit i uron rrugë të mbarë dhe kthim me normë Olimpike.