Fitore bindëse e Patriot Behramit kualifikohet në çerekfinale

Patriot Behrami ka shënuar fitore ndaj kroatit Marko Zheljko, në çerekfinalen e garave të boksit në Lojërat Evropiane Minsk 2019.
Patrioti e detyroi disa herë gjyqtarin në ring ti numërojë boksierit kroat.
Prej pesë gjyqtarëve, katër i dhanë fitoren boksierit tonë, kurse njëri vendosi për barazim.
Urime dhe suksese në meqet e tradhes.