Nenkampionja e Botes Donjeta Sadiku ne Kampin Evropian ne Sofje te Bullgarise

Donjeta Sadiku ka filluar pergaditjet ne Kampin Evropian ne Sofje te Bullgarise nga 3 shtatori deri me 16 shtator ku do te bej pergaditjet perfundimtare para Kampionatit Evropian ne Ordu te Turqise qe do te mbahet nga 18 – 27,09.2016.Dhe besojm se kto pergaditje jan te mirseardhura per Donjeta Sadikun dhe presim qe nga Evropiani te na sjelle medaljen e rradhes per Kosoven.Me Donjeten ne kamp eshte dhe trajneri Besim Brahimi qe do te fitoje eksperience dhe do te beje pervoje nderkombetare me trajnere Evropiane.

14202525_1432733056756069_1804708303495063731_n 14237482_1432733153422726_3892654341136616148_n 14292532_1432733303422711_2207493203607623628_n