Kalendari

121

Kalendari i garave planifikuar për vitin 2020 nga Federata e Boksit e Kosovës

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

JANAR – I –

 

13.Prishtinë – Laureatët e Vitit 2019

20-26.Sofje (Bullgari) -Turneu ndërkombëtar “Strangjat” djem e vajza

 

SHKURT – II –

 

07-17 -.Pergaditjet në Vlorë i ekipit të boksierëve për kualifikime në L.O.Tokio 2020

13 -23 -.Pergaditjet e boksieres  për kualifikime në L.O.Tokio 2020

14.-Prishtinë – Turneu i –XII – ndërkombëtar “Pavarësia”

26 02.-11.03.2020 -.Pergaditjet në Prishtinë i ekipit të boksierëve për kualifikime në L.O.Tokio 2020

  1. Prishtinë – k.b.”Prishtina” Turne i boksit “Olimpik Zizi për diasporen dhe Amerikën”

 

MARS – III –

 

16 -22.Botevgrad(Bullgari) Turneu ndërkombëtar “Emil Zeqev” Youth

14 -15.Hercegnovi(Mali i Zi) Turneu ndërkombëtar “Mimoza e Artë”

21.Pejë – k.b.”Peja” Turne i boksit “Epopeja e Dukagjinit

14 -24. Londër (Angli) Kualifikimet për L.O.Tokio 2020

29.03 – 02.04..Podgoricë(Mali i Zi) Turneu ndërkombëtar , Youth “Trofeu i Podgoricës”

 

PRILL – IV-

 

09 – 12.Shkodër (Shqiperi) – Turneu ndërkombëtar “Vllaznia Memorial 2019”

13.Castellon (Spanjë) Turneu ndërkombëtar “Boxam”

23.- Prill – 03 maj.Budva (Mali i Zi) EUBC Kampionati Evropian për të rinjë(Youth)M.e F.

25.Pejë – k.b.”Besa” Turne i boksit “Gani Muhaxheri”

26.Mitrovice- Turneu ndërkombëtar “Daut Dauti”

 

MAJ –V –

 

03.Fushë Kosovë Turne boksi

09.Vushttri – Turneu “Dita e Evropës”

22-25.Prishtinë-Turneu ndërkombëtar EUBC për të rinjë(Youth) “Lah Nimani”

 

QERSHOR – VI –

 

09 -14.Ustinad Labem (Çeki) Turneu ndërkombëtar djem e vajza “Grand Prix”

13.Obiliq –k.b.”Kastrioti” Turneu i boksit” Dita e Qlirimit” kadet, junior

14.Gjakove k.b.”Sport Center” Turneu i boksit “Dita e Qlirimit”

21-22.Roçnik(Çeki) Turneu ndërkombëtar për femra “Tjklokovov Boxing”

29 – qershor – 10 korrik. Belfast (Irlandë) Kampionati Evropian për shkollar djem e vajza

 

KORRIK – VII –

 

Kampionati Individual i Kosovës

13 – 25.Tbilisi (Gjeorgjia) EUBC- Kampionati Europian për junior djem dhe vajza

 

GUSHT – VIII –

01-07.Sofje (Bullgari)EUBC- Turneu ndërkombëtar për vajza junior, senior “Balkan”

Pergaditjet  të rezprezentacioneve të Kosovës për pjesëmarës

02 – 12.Kampionati Europian për Shkollar djem dhe vajza

  1. Prishtinë- k.b.”Gollaku”Turneu i boksit “Ismet Asllani-Prapashtica”
  2. Drenas – k.b.”Drenasi” Turneu i boksit “Rasim Kiqina”

Pergaditjet bazike të rezprezentacioneve të Kosovës të të gjitha grupmoshave

 

SHTATOR – IX –

 

 Pergaditjet bazike të rezprezentacioneve të Kosovës të të gjitha grupmoshave

Kampionati Europian U22 djem dhe vajza

18 – 20.Sarajeve (B. e H.) Turneu ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahoviq Talijan”

27. Gjakovë –k.b.”Gjakova137”Turneu memorial “Xhafer Thaqi”

23 shtator – 04 tetor.Olbia (Itali) Kampionati Evropian U22                                

 

TETOR – X –

 

10.Turneu ndërkombëtar memorial “Agim Rashiti”

11- 17.Sofia(Bullgari)Turneu ndërkombëtar për femra “Balkan”

19.Prizren- Turneu i boksit për të rinjë (Youth)

  1. Prishtinë –k.b.”Prishtina” Turneu ndërkombëtar ”

 

NENTOR – XI –

 

05– 08.Shkupë(Maqedoni) – Turneu ndërkombëtar “Gongu i Artë”

10 – 20.Pergaditjet e Reprezentacionit per turneun “Adem Jashari”

20 – 23.Prishtinë – Turneu ndërkombëtar – XXI – “Adem Jashari”

 

DHJETOR – XII –

 

26.Shpallja e Sportistit te Vitit