Kalendari

121

 

 

Kalendari i garave planifikuar për vitin 2017 nga Federata e Boksit e Kosovës

 

 

 

JANAR – I –

13-Shpallja e Lauratëve për vitin 2016


SHKURT – II –

07 – 12.Debrecen (Hungary) – Turneu ndërkombëtar “Bockai Istvan Memorial”

18-Prishtinë – Turneu i –IX – ndërkombëtar “Pavarësia”

05-19.Sofje (Bullgari) Kampi ndërkombëtar

20-27..Sofje (Bullgari) –Turneu ndërkombëtar “Strangjat”


MARS – III

04 – 05.Hercegnovi (Mali i Zi) Turneu ndërkombëtar “Ditët e Mimozes”

12.Podgoricë (Mali i Zi) – Turneu ndërkombëtar “Braca Marovic”

13-17.Halle (Gjermani) Chemisrty Cup

13-22.Braila (Rumuni) EUBC European under 22 Championships

19.Pejë – k.b.”Peja” Turne i boksit “Epopeja e Dukagjinit”

25.Viti – Turneu i boksit “Flakadani i Karadakut”


PRILL – IV-

08.Vushtrri-Turneu i boksit “Shpresat e Boksi”

03-09.Sofje(Bullgari) Turneu ndërkombëtar për (youth)”Emil Zechev Memorial”

06 – 10.Shkodër (Shqiperi)- Turneu ndërkombëtar “Vllaznia Memorial2017”

10-16.Istambul(Turqi) Turneu ndërkombëtar senior “Ahmet Comert”

23.Pejë – k.b.”Besa” Turne boksi për të gjitha grupmoshat

27.04-01.05.Podgoricë(Mali i Zi) Turniri ndërkombëtar për junior “Trofeu i Podgorices”


MAJ –V –

02-07.Varshav(Poloni) Turneu nderkombetar “Feliks Stamm” mashkuj-femra senior

06.Drenas -k.b.”Drenasi ” Turne boksi

21.Podgoricë(Mali i Zi)-Benex Liga

26-28.Prishtinë-Turneu ndërkombëtar EUBC për të rinjë(Youth) “Lah Nimani”

31-Kampionati Evropian për femra Juniore dhe të Reja


QERSHOR – VI –

01-15. Kampionati Evropian për senior

03.S.Center Gjakovë – Turneu i boksit”Dita e Qlirimit

11.Pejë – k.b..’Peja” Turneu i boksit “Dita e Qlirimit’

09-11-Rybnik (Poloni) Turne i Boksit për Femra dhe Meshkuj

16-18 Kampionati Individual i Kosovës

17-25.Kaposvar(Hungary) EUBC Kampionati Evropian për junior

25.Shtime – Turne boksi për të gjitha grupmoshat

29.06.-02.07.Dublin (Irland)-Turne ndërkombëtar për shkollar për meshkuj dhe femra


KORRIK – VII –

16.Tetove(Maqedoni) Turne ndërkombëtar i boksit

Kampionati Evropian për shkollar
06-09
. Austri Nations Cup

 


GUSHT – VIII –

 25.08-03.09.Hamburg(Gjermani) Kampionati Botëror për senior

 31.08.- 03.09.Gliwice (Poloni)


SHTATOR – IX –

03-15.Sofje(Bullgari)-Kampi Evropian për femra

06-17.Albena(Bulgaria)-Kampionati Evropian për junior

09.Gjilanë- k.b.”Drita”Turneu i boksit “Shemsi Kurtalani”

16.Drenas – k.b.”Drenasi” Turneu i boksit “Rasim Kiqina”

23 – 24.Sarajeve (B. e H.) Turneu ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahoviq Talijan”

28.09.-01.10.Sofje(Bullgari) Turneu ndërkombëtar”Lokomotiv”


TETOR – X –

02-08.Sofia(Bulguri)Turneu ndërkombëtar “Balkan”

07 .Prizren –k.b.”Prizreni” Turne boksi”Prizreni 2016:

14.Antalias(Turqi) Kampionati Evropian per te rinje (Youth)

15.Prishtinë- k.b.”Gollaku”Turneu i boksit “Ismet Asllani-Prapashtica”



NENTOR – XI –

Kampionati Botëror për femra të Reja(Youth)

Përgaditjet e Reprezentacionit për turneun “Adem Jashari”

03 – 06.Prishtinë – Turneu ndërkombëtar – XIV – “Adem Jashari”

10– 12.Shkupë(Maqedoni) – Turneu ndërkombëtar “Gongu i Artë)

18.Gjakovë –k.b.”Gjakova137”Turneu memorial “Xhafer Thaqi”


DHJETOR – XII –

17.Shtip(Maqedoni) Turneu ndërkombëtar”Jordan Mijalkov”

24.Prishtinë-Turne boksi

23.Shpallja e Sportistit te Vitit