Kalendari

121

Kalendari i garave planifikuar për vitin 2019 nga Federata e Boksit e Kosovës

JANAR – I –

Pergaditjet bazike të rezprezentacioneve të Kosovës të të gjitha grupmoshave (djem)
Pergaditjet bazike të rezprezentacioneve të Kosovës të të gjitha grupmoshave (vajza)
19. Kuvendi i rregullt i punës
30. Seminari për refer, delegate mjek sportiv

SHKURT – II –

01-03. Boras (Suedi) Turneu ndërkombëtar “Golgen Girl”
05-10. Debrecen (Hungary) – Turneu ndërkombëtar “Bockai Istvan Memorial”
16. Prishtinë – Turneu i –XI – ndërkombëtar “Pavarësia”
13-20. Sofje (Bullgari) –Turneu ndërkombëtar “Strangjat”

MARS – III –

07-10. Helsinki (Finland) Turneu ndërkombëtar
08-17. Vladi Kavkaz (Rusi) Kampionati Evropian U22
05-10. Eger (Hungary)Turneu ndërkombëtar junior, youth”68 Gergely
Bornemissza Memorial”
16. Fushe Kosovë – k.b.”F.Kosova” Turne i boksit “Vëllezerit Bogujevci”
23-24. Hercegnovi (Mali i Zi) Turneu ndërkombëtar “Ditet e Mimozes”
23. Pejë-K.b.”Peja” Turne i boksit “Epopeja e Dukagjinit”
29.03-02.04. Podgoricë(Mali i Zi) Turniri ndërkombëtar ,Youth “Trofeu i Podgoricës”

PRILL – IV-

01-07. Jamboll (Bullgari) Turneu ndërkombëtar junior, Youth “Emil Zeqev”
04-08. Shkoder (Shqiperi)- Turneu ndërkombëtar “Vllaznia Memorial 2019”
20. Mitrovice-Turneu ndërkombëtar “Daut Dauti”
27. Pejë-K.b.”Besa” Turne i boksit “Gani Muhaxheri”
28.04.-05.05. Varshave (Poloni) Turneu ndërkombëtar “Feliks Shtamp”

MAJ –V –

18. Gjilane Turneu ndërkombëtar “Agim Rashiti”
21-26. Usti Nad Laben(Qeki) Turneu ndërkombëtar “Grand Prix”
25-26. Prishtinë-Turneu ndërkombëtar EUBC për të rinje(Youth) “Lah Nimani”
26. Budva (Mali I Zi) Turneu ndërkombëtar “Jadranski Biser”
Rumuni- Kampionati Europian për Junior djem dhe vajza
Minsk (Bellorusi) Kampionati Evropian djem e vajza seniore

QERSHOR – VI –

06-09 Prishtinë Kampionati Individual i Kosovës për të gjitha grupmoshat.
14. Gjakove K.b.”Sport Center” Turneu i boksit “Dita e Qlirimit”
20-30. Minsk (Rusi) Lojrat Europiane për djem dhe vajza seniore
22. Prizren Turneu i boksit kushtuar “ Qlirimi i Prizrenit dhe K-dant Ekrem Rexha Drini”

KORRIK – VII –

EUBC- Kampionati Europian për femra

GUSHT – VIII –

Kampionati Europian për Shkollar djem dhe vajza
17. Prishtinë-K.b.”Gollaku”Turneu i boksit “Ismet Asllani-Prapashtica”
23. Drenas – k.b.”Drenasi” Turneu i boksit “Rasim Kiqina”

SHTATOR – IX –

Bullgari EUBC- Kampionati Europian për të rinje youth djem dhe vajza
07-21. Sochi (Rusi) Kampionati Botëror për seniore
09-15. Stamboll (Turqi).) Turneu ndërkombëtar- senior djem e vajza“Ahmet Comert”
20-23. Sarajeve (B. e H.) Turneu ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahoviq Talijan”
28. Gjakovë- K.b.”Gjakova137”Turneu memorial “Xhafer Thaqi”

TETOR – X –

Kampionati Botëror për femra seniore
07-13. Sofia(Bulguri)Turneu ndërkombëtar për femra “Balkan”
18. Prizren- Turneu i boksit për të rinjë (Youth)
27. Prishtinë -K.b.”Prishtina” Turneu ndërkombëtar ”

NENTOR – XI –

06-10. Shkupë(Maqedoni) – Turneu ndërkombëtar “Gongu i Artë”
10-22. Pergaditjet e Reprezentacionit për turneun “Adem Jashari”
22-25. Prishtinë – Turneu ndërkombëtar – XX – “Adem Jashari”

DHJETOR – XII –

26. Shpallja e Sportistit të Vitit