Lorent Murati sot u dëmtua kundër boksierit Sirijan

June 28, 2022

Boksieri 57kg.Lorent Murati ishte boksieri që garoi sot në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Lorent Murati edhe pse dha gjithqka nga vetja dhe luftoi si luan të 3 raundet pësoi humbje 2:1 nga boksieri i Sirisë, Belal Joukhdar dhe u dëmtua nga gjyqtarët Afrikan ku në të kundërten gjyqtarja Italiane të 3 raundet ja kishte dhan boksierit Murati, ndërsa gjyqtarët nga Tunisi dhe Algjeria 2 me 1 me raunde ja kishin…

Read More >>

Shpetim Bajoku ka shënuar fitore në raundin e parë të garave të boksit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

June 26, 2022

Shpetim Bajoku ka shënuar fitore në raundin e parë të garave të boksit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Boksieri ynë mundi me vendim unanim tunizianin, Abdesalem Sassi, kategoria -63 kg. Meçi u përcolla edhe nga presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi dhe zëvendësministrja, Daulina Osmani. I urojmë fat dhe suksese Bajokut në luftën për medalje.

Read More >>

Kosova me pesë boksierë në Shkup

June 24, 2022

Kombëtarja e Kosovës është përgatitur maksimalisht për turneun ndërkombëtar  “Arena Kup”, që mbahet nesër në Shkup.Federata e Boksit e Kosovës pret rezultate të mira në këtë sfidë.  “Kombëtarja e Kosovës (17-18 vjeçar)  2004-2005 udhëtoi sot në Shkup për të marr pjesë në turneun ndërkombëtarë  “Arena Kup”, i cili do të mbahet me 25 qershor. Kosova do të përfaqësohet 57 kg  Bajram Zymi, 60 kg Dion Kunushevci, 63.5 kg Planet Berisha,…

Read More >>

LEOTRIM BERISHA BOKSIERI MË I MIRË I TURNEUT “KOMANDANT DRINI-EKREM REXHA”

June 19, 2022

Klubi i boksit “ Prizreni” Prizren organizon turneun memorial ndërkombëtar “Komandant Drini – Ekrem Rexha” me 18 qershor 2022, në “Galaxy Palace”Prizren. Pjesëmarrës ishin boksierët nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kroacia, Zvicra, Franca dhe Kosova. Gjithsejt u zhvilluan 15 duele u tregua boks i mirë dhe cilsor ishte një organizim i mirë nga nikoqiri. Në fund juria zgjodhi boksierët më të mirë të turneut. 1.Boksieri më i mirë – Leotrim…

Read More >>

LOJRAT MESDHETARE ORAN (ALGJERI ) 2022

June 17, 2022

Kombëtarja e Kosovës në boks po zhvillon përgaditjet përfundimtare intensive për pjesëmarrjen në Lojrave Mesdhetare, të cilat do të  zhvillohen në Oran (Algjeri) nga data 25.06 – 07.07.2022. Në përgaditje janë boksierët: 52kg. Bashkim Bajoku, 57kg. Lorent Murati, 63kg. Shpetim Bajoku, 69kg. Patriot Behrami, se bashku me selektorin Besim Brahimi.   Sipas selektorit Besim Brahimi, ekipi i boksierëve është jashtëzakonishtë në formë të mirë dhe javën e fundit janë duke ushtruar dy…

Read More >>

Kosova me disa boksierë në Podgoricë e në Shkup

June 16, 2022

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS VAZHDON EDHE ME GARA NDERKOMBËTARE SIPAS KALENDARIT TË GARAVE 2022 KOSOVA MERR PJESË NË 2 TURNE NDËRKOMBËTARE 1). Përfaqësuesja e Kosovës në boks për shkollar (kadet) 2008-2009 do të marr pjesë në turneun ndërkombëtarë “TROPHY OF THE PODGORICA”, i cili do të mbahet nga datat 23 – 27 qershor 2022 në Podgoricë (Mali i Zi). Kosova do të përfaqësohet me dy (2) boksier, 37-40kg.Riad Isufi,…

Read More >>

Turneu memorial ndërkombëtar “Komandant Drini – Ekrem Rexha”

June 16, 2022

KLUBI I BOKSIT “PRIZRENI” PRIZREN ORGANIZON TURNEUN MEMORIAL NDËRKOMBËTAR “KOMANDANT DRINI – EKREM REXHA” 18.06.2022 Klubi i boksit “ Prizreni” Prizren do të organizoj turneun memorial ndërkombetar “Komandant Drini – Ekrem Rexha”me 18 qershor 2022 në Palestren e Sporteve “Sezai Surroi”. Pjesëmarrës do të jenë boksierët nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Mali i zi, Kroacia, Zvicra, Franca dhe Kosova. Peshimi i boksierëve : 10:00 – 12:00 Duelet fillojnë nga ora…

Read More >>

LEONA DOBRATIQI BOKSIERJA MË E MIRË E TURNEUT “DITA E ÇLIRIMIT TË OBILIQIT”

June 15, 2022

Klubi i boksit “ Kastrioti” Obiliq organizoi turneun e boksit “Dita e Çlirimit të Obiliqit”me 14 qershor 2022, në Sheshin “Dëshmoret e Kombit” Obiliq Gjithsejt u zhvilluan 12 duele ku 2 duele ishin femra, u tregua boks i mirë dhe cilsor nder duelet më interesante dhe te mira ishte meqi i vajzave në mes Leona Dobratiqi k.b.”Kastrioti”Obiliq dhe Erza Osmani k.b.”Skender Salihu” Shtime ku ngadhnjeu boksierja Leona Dobratiqi. Ishte një…

Read More >>

TAULANT JAKUPI BOKSIERI MË I MIRË I TURNEUT

June 12, 2022

Klubi i boksit “ Sport Center” Gjakovë organizoi turneun ndërkombetar “14 Qershori Dita e Çlirimit të Gjakovës”me 11 qershor 2022, në Palestren e Sporteve “Shani Nushi” Gjakovë.Gjithsejt u zhvilluan 31 duele u tregua boks i mirë dhe cilsor, dhe një organizim i mirë i nikoqirit. Pjesëmarrës ishin boksierët nga Gjermania, Shqipëria dhe Kosova. Në fund juria zgjodhi boksierët më të mirë të turneut.1.Boksieri më i mirë – Taulant Jakupi –…

Read More >>

KOSOVA ME NJË MEDALJE TË ARTË NJË TË ARGJENTË DHE NJË KUP NGA TURNEU NDERKOMBËTARË “MIROSLAV PETROVIÇ” KUMANOVË 04.06.2022

June 5, 2022

Remzo Mustafiç boksieri më luftarak i turneut.Mbrëmë Kosova mori pjesë në turneun ndërkombëtar “Miroslav Petroviç” në Kumanovë dhe u përfaqesua me 3 boksier 71kg.Lekë Juniku (Youth) në një meq të barabartë pësoi humbje nga boksieri i Maqedonis së Veriut Shpetim Ajredini, 86kg.Remzo Mustafiç fitoi në raundin e 3 pasi që kundërshtari nga Maqedonia e V. Arsim Etemi u lëndua dhe mjeku ndërpreu duelin, 92+kg.Shpejtim Shabanit nuk ju paraqit kundërshtari në…

Read More >>