TURNEU NDËRKOMBËTAR “ADEM JASHARI”

November 7, 2017

04- 05 Nëntor 2017 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE Finalja | Final – KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Pallati I Rinisë dhe Sporteve -Prishtinë Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 10. 54kg. Edin Alkoviç Montenegro(Mne) Luar Aliu Kosovë (Kos) RSC 11. 75kg. Milovan Sekuliç Montenegro(Mne) Besart Pireva Kosovë (Kos 2 : 3 12. 56kg. Ardit Nurja Shqiper i(Alb) Besfort Merlaku…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBETAR I BOKSIT”ADEM JASHARI”

November 1, 2017

Gjysemfinale 04.11.2017 ora 16:00 Finalja 05.11.2017 ora 12:00 Kosova me 8 boksierë 1 BESFORT MERLAKU 56kg. 2. VIOLANT SYLEJMANI 64kg. 3 TAULANR SEJFIJAJ 69kg. 4 VENHARD HAZIRAJ 69kg. 5 BESART KURHASKU 75kg. 6 ARMEND NEZIRAJ 75kg. 7 ARDIT DELIJAJ 81kg. 8 FISNIK MUHARREMI 81kg. 9 SHEFKI BOGUJEVCI Selektor 10 KRESHNIK SHALA Trajner Gjyqtaret qe do ndajne drejtesinë dhe personat zyrtar: Latif Demolli – Kos. Rrustem Konjuhi – Kos. Kotze Blagoev…

Read More >>

Kryeministri Haradinaj takoi përfaqësuesit e Federatës së Boksit të Kosovës

November 1, 2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e Federatës së Boksit të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Ramadan Selimi dhe anëtarët e bordit, Agim Tahiraj dhe Sylë Morina. Në emër të federatës dhe boksierëve, ata e uruan kryeministrin Haradinaj për marrjen e drejtimit të ekzekutivit, dhe i uruan suksese në punë. Kryeministri Haradinaj ka përgëzuar këtë Federatë për punën që ka bërë, duke…

Read More >>