• Federata e Boksit e Kosovës sot (e mërkure) ka mbajtur mbledhjen e rregullt të bordit
  • Kampionati botëror për të rinjtë (Youth) djemë dhe vajza në Poloni AIBA e shtyen në prill 2021
  • Shtyhen përgaditjet e Kombëtares së Kosovës në boks për femra
  • Boksierët e kombëtares së Kosovës fillojnë përgatitjet në Brezovicë
  • Me vendim të FboxK me 1  qershor fillojnë stervitjet e klubeve të boksit

FINALET E KAMPIONATIT INDIVIDUAL TE KOSOVES NE BOKS

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES Junior,Te Rinjë(Youth),Senior CHAMPIONSHIP OF KOSOVO 06 Nëntor 2016 06 November 2016 Sot u zhvilluan finalet e Kampionatit Individual te Kosoves ne boks ku ishin 13 duele dhe ky Kampionat ishte ander Kampionatet me te mira viteve te fundit me boks shum cilsor dhe nji organizim shum i mire.Kete e tha edhe kryetari i federates Boterore te Boksit AIBA z.Chi Chuo Wu…

Read More >>

KUVENDI ZGJEDHOR I SHOQATES SE GJYQTAREVE TE BOKSIT

KUVENDI ZGJEDHOR I SHOQATES SE GJYQTAREVE TE BOKSIT Sot me 06 Nentor nga ora 9h. ne Shtepine e Sporteve ne Prishtine u mbajt Kuvendi i punes dhe Zgjedhot i Shoqates se gjyqtareve te boksit te Kosoves Ne ket kuvend u diskutue per punen e Shoqates se gjyqtareve dhe avansimin e gjyqtareve ne rangje me te larta te refereve kombetare,dhe nderkombetare.Eshte bere nje pune e mire dhe shoqata esht ripertrire me…

Read More >>

Gjysëmfinalet e Kampionatit Individual

Gjysemfinalet e Kampionatit Individual FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES Junior,Te Rinjë(Youth),Senior CHAMPIONSHIP OF KOSOVO 05 Nëntor 2016 05 November 2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE GjysemFinalja | Semi Final KOHA | TIME: 11:00 VENDI | VENUE: Pallati i Sporteve,”1 Tetor”-Prishtinë Sports Hall, “1 Tetor” – Pristina Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 1.52kg.Edison Ismajli“SportCenter-” Salih Islami|Drenas” 0 :…

Read More >>

Latif Demolli gjyqtari ndërkombëtar i vetmi shqiptar me licenc botërore AIBA

“Bota sot”: Jeni i vetmi gjyqtar ndërkombëtar nga Kosova, sa është vështirë të ndahet drejtësia në Kampionate Evropiane dhe Botërore? Latif Demolli: Kur e ke përvojën e duhur, nuk ëhstë vështirë,. Sepse që nga rangu federativ , nga viti 1983 ndajë drejtësinë, kjo me ka bërë që të fitojë një përvojë të madhe dhe tani nuk e kam at problem. Sigurisht nuk është lehtë, sepse të referosh në ngjarje më…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS 05-06.11.2016

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS 05-06.11.2016 Musafir nderi Presidenti i Federates Botërore AIBA, dr..Ching Kuo Wu Kampionati i Kosovës në boks zhvillohet me 5-6 Nëntor në Palestren e Sportit 1 Tetori në Prishtine. Te drejt pjesemarrje kan te gjitha klubet e regjistruara pran FBOXK për vitin 2016.Me 5-6 nëntor marrin pjese boksieret senior,te rinje(Yuoth 1998-1999 )dhe junior 2000-2001.Ndersa kadet dhe pioner ditet e rradhes ne Palestren e stervitjeve ne…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES NE BOKS

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES NE BOKS Federata e Boksit e Kosoves me 5 -6 Nentor 2016 do te organizoi Kampionatin Individual te Kosoves ne boks.Ne kampionat kan te drejte te marin pjese te gjitha klubet e boksit te Kosoves te regjistruara pran FboxK, Kampionati mbahet per te gjitha grupmoshat: senior,te rinje(youth),junior,kadet dhe femrat.

Read More >>

NJOFTIM NGA FBOXK

NJOFTIM NGA FBOXK Ju njoftojme se me 03.12.2016 ne ora 12h.ne Shtepine e Sporteve ne Prishtiune mbahet Kuvendi i rregullt Zgjedhor i FBOXK. Klubet obligohen qe te dergojne emrat e delegateve (2). Te interesuarit per pozita te kryetarit,nenkryetarit apo antarit te bordit duhet te dergojne biografine personale deri me 16 Nentor 2016.

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Ne organizimin e k.b.”Gollaku” Sonte perfundoi turneu i dyte tradicional “Ismet Asllani-Prapashtica” ku ne program ishin 12 duele kryesore dhe 4 paralufta.U tregua nji boks i mir dhe cilsor dhe organizimi ishte ne nivel.Te pranishmit ne Palester u ndane te kenaqur me boksin qe u tregua.Perveq boksiereve te Kosoves ne ket turne muaren pjese dhe boksieret nga Shqiperia. PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA |…

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Vazhdojn garat e Federates se boksit te Kosoves sipas kalendarit te garave. Klubi i boksit “Gollaku” Prishtine organizon turneun tradicional ne boks “Ismet Asllani -Prapashtica” me 15.10.2016 ne Pallatin e Rinise dhe Sporteve ne Prishtine me fillim ne ora 18h. Ne ket turne perveq boksiereve te Kosoves marrin pjese dhe boksier nga Shqiperia.Gjyqtare: Latif Demolli,Fadil Bekteshi,Visar Ibrahii,Granit Qorri delegat:Sylejman Voca.

Read More >>