• KOSOVA ME 5 BOKSIER NE BULLGARI
  • Kursi për Çertifikimin e trajnerëve të boksit AIBA-1 Star(Ylli)
  • SEMINARI PËR ÇARTIFIKIM TRAJNER – 1 YLLI 1-STAR COACH CARTIFICATION COURSE
  • KOSOVA PJESËMARËSE NË KAMPIONATIN BOTËROR PËR SENIOR NË HAMBURG (GJERMANI)
  • MBLEDHJA E RREGULLT E BORDIT TË FBOXK
fe1eee87-7c93-448c-af09-161b33092bbb

TURNEU KUALIFIKUES PER RIO 2016 NE SAMSUN (TURQI)

Boksieret kandidat per Lojrat Olimpike Rio 2016 60kg.Violant Sylejmanidhe 91kg.Armend Xhoxhaj gjenden ne pergaditje te perbashketa ne bregdetin Shqiptar ne Durres,para turneut kualifikues per Lojrat Olimpike Rio2016 qe do te mbahet nga 07 – 18 Proll ne Samsun te Turqise. Me ekipin e Kosoves ne pergaditje eshte trajneri i mirnjohur Shefki Bogujevci i cili eshte duke punuar intenzivisht me djelmoshat tane nga 3 here ne dite qe te jene sa…

Read More >>
2

TURNEU NDERKOMBETAR “EMIL JECHEV” NE SOFJE (BULLGARI)

1.TURNEU NDERKOMBETAR “EMIL JECHEV” NE SOFJE (BULLGARI) Ju njoftojme se ekipi i Kosoves ne boks do te mare pjese ne Turneun nderkombetar “Emil Jetchev” qe mbahet ne Sofje te Bullgarise nga 03-09. Prill. Ky turne eshte i moshgave 17-18 vjeqat i te rinjeve(Youth). Kosoven do te perfaqesohet me 2 boksier 56kg.Besfort Merlaku ,64kg.Patriot Behrami,trajneri Shefki Bogujevci dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli. Ne ket turne marrin pjese me se 20 shtete…

Read More >>
4b300abf-90b3-468e-80f2-eb3898689109

Seminari per trajner te boksit per licenca te AIBA-S.

Sot eshte duke vazhduar dita e dyt e seminarit per trajner te boksit per licenca te AIBA-S. Ligjerues i seminarit eshte instruktori nga AIBA Michali Takov i cili do te ligjeroj deri me 09 Mars ku trajneret tane do ti nenshtrohen provimeve per licenc AIBA 1 STAR(YLLI). Ne seminar po marrin pjese 25 trajnere te cilet i ka lejuar AIBA, edhe pse gjithsejte ishin paraqitur 37 trajner. Federata e boksit…

Read More >>
121

Federata e boksit e Kosoves organizon seminar dhe provime per trajner te boksit per licence te federates boterore AIBA 1Ylli.

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVES Te hanen me 29 shkurt nga ora 8h. Federata e boksit e Kosoves organizon seminar dhe provime per trajner te boksit per licence te federates boterore AIBA 1Ylli. Ky seminar mundesohet nga Komiteti Olimpik i Kosoves ne bashkepunim me Komitetin Olimpik nderkombetar . Federata Boterore e boksit AIBA per Instruktor \ligjerues\ ka caktuar instruktorin nga Bullgaria Michael Takov i cili do te ligjeroj dhe do…

Read More >>
12734247_1264141050281938_8231658062415525876_n

TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” PROGRAMI I MEÇEVE

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” 21.02.2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Pallati i Rinisë dhe i Sporteve, Prishtinë Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner JUNIOR 1.56Kkg. Besfort Merlaku F.Kosovë -Flamur Gash K.B.”Edi’Gjakov 2 : 1 2.63kg.Hyrmet JonuziMaqedoni-Qlirim Zeka Kosovë 0 : 3 3.64kg.Patriot Behrami‘k.b.Gollaku”-Eros RamadaniF.Kosovë 3 : 0 SENIOR 4.56kg.Taulant ZajmiShqiperi- Adil…

Read More >>
12705322_1259618507400859_636887299468482948_n

Kosova 4 medalje te arta 2 te argjenta 2 trofe dhe nje plaket nga turneu nderkombetare Mimoza e Art (Mali i Zi)

Kosova 4 medalje te arta 2 te argjenta 2 trofe dhe nje plaket nga turneu nderkombetare Mimoza e Art (Mali i Zi). Medalje te art fituan- Besfort Merlaku Shoetim Bajoku Diell Vranovci dhe Venhard Haziraj te argjenda fituan Edmond Zefi dhe Arian Foniqi . Trofeu si boksieri me luftarak Edmond Zefi juniori me i mire shpetim Shpejtim Bajoku ndersa me plaket u nderua si gjyqtari me i mire i turneut…

Read More >>
12717800_1258936884135688_2816563271640355959_n

Federate e Boksit e kosoves me daten 13.02.2016 ne hotel Sirius ka mbajtur Kuvendin e Rregullt te Punes.

Federate e Boksit e kosoves me daten 13.02.2016 ne hotel Sirius ka mbajtur Kuvendin e Rregullt te Punes. Ne kuvend pjesemarres ishin 27 delegate nga 34 sa ishin te ftuar. Kuvendi prcedoi me kete rend dite.1. Pranimi i 4 klubeve te reja ne Federaten e Boksit, KB “Edi” Gjkove, KB “Fajter” Pej. KB “Vushtria’ Vushtri dhe KB “Skender Saliu” Shtime. 2. Raporti i puns i FBOXK per vitin 2015 3….

Read More >>
12670259_1253164594712917_2909011926223480822_n

SYLEJMANI DHE RRASI PËSUAN HUMBJE NË HUNGARI

Sonte ne qerekfinale ne lufte per medalje dy boksieret tane 60 kg ViolantSylejmani dhe 64kg Nikoll Rrasi pësuan humbje. Violant sylejmani per kundershtar kishte kampionin e europes bokserin anglez violanti boksoi dhe nuk e rrespektoi deri ne fund bokserin anglez dhe ne fund me 1 meq te mir fitues u shpall bokseri nga anglia por violant sylejmani tregoi boks te mir dhe form te shkelqyer.ndersa Nikoll Rrasi per kundeshtar kishte kampionin…

Read More >>
1

Turneu nderkombetar”BOCKAN ISVAN” Hungari

FboxK ju njofton se neser me 1 shkurt ekipi i Kosoves do të udhetoje në Turneun e madh nderkombetar ne Debrecen te Hungarise i cili mbahet nga 02- 07.02.2016. Ky turne eshte i 60 me rradhe dhe eshte nder turnet me te medha ne Evrope. Ekipin e Kosoves do ta perfaqesojne boksieret ne 60kg.Violant Sylejmani,64kg.Nikoll Rrasi, gjyqtari nderkombetar i cili do te ndaje drejtesine ne ket turne Latif Demolli dhe Xhevdet Peci. FboxK  

Read More >>