TURNEU I BOKSIT NE PEJË

May 12, 2016

Dje me 23.04.2016 ne Peje u organizua turneu i boksit per te gjitha grupmoshat ku ne program ishin 22 duele te te gjitha grupmoshave.Pjesemarres ishin klubet e boksit te Kosoves dhe disa boksier nga Maqedonia dhe Mali i Zi. Meqet i referuan: Latif Demolli,Rrustem Komjuhi,Agim Shala,Agim Tahiraj,Granit Qorri Delegat:Sylejman Voca

Read More >>

Turneu Nderkombetare EUBC “Trofeu i Podgorices” Podgoric (Mali i Zi)

May 12, 2016

Kosova do te mer pjes me 3 boksier  ne turneun nderkombetare per Junior (Trofeu i Podgorices) Mali i Zi i cili organizohet me 29 prill gjysem finalja dhe me 1 maj Finalja. Ne kete turne Kosoven do ta perfaqesojn boksieret 46kg Shpetim Bajoku,52kg Erdonis Maliqi,dhe 53kg Lindon Fanaj. Trajneret  Besimi Brahimi, Votim Zaplluzhani dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli. Ne kete turne marin pjes 8 shtete te rajonit dhe europes. Zedhensi…

Read More >>
May 12, 2016

Ju njoftojm se Federata e Boksit e Kosoves vazhdon me aktivitete e garave vendore dhe nderkombetare. Me 23 Prill ne Peje organizohet turneu i boksit per te gjitha grupmoshat,organizator eshte Kb “BESA” Peje. Ne kete turnir marin pjes te gjitha grup moshat e boksiereve ,turneu mbahet ne Palestren Karagaq-Peje duke filluar ne ora 16 e 30. Ky turne eshte i mirseardhur para turneut nderkombetare qe mbahet me 29 prill ne…

Read More >>

KUALIFIKIMET EVROPIANE PER RIO 2016 SAMSUN

May 12, 2016

Neser me 12Prill  zhvillohen te tetat e finales te Kualifikimeve Evropiane per Lojrat Olimpike Rio 2016 qe po mbahen ne Samsun te Turqise nga 09 – 18.04.2016. Pas eleminimit te boksierit Armend Xhoxhajt ,neser ne ring paraqitet boksieri tjeter Kosovar ne 60kg.Violant Sylejmani kunder boksierit te Qekise Aperjan Himajak .Violant Sylejmani me short kaloi nji gjiro pa luifte dhe u kualifikua ne te teten e finales dhe nese kalon ket…

Read More >>

TURNEU KUALIFIKUES PER RIO 2016 NE SAMSUN (TURQI)

May 12, 2016

Boksieret kandidat per Lojrat Olimpike Rio 2016 60kg.Violant Sylejmanidhe 91kg.Armend Xhoxhaj gjenden ne pergaditje te perbashketa ne bregdetin Shqiptar ne Durres,para turneut kualifikues per Lojrat Olimpike Rio2016 qe do te mbahet nga 07 – 18 Proll ne Samsun te Turqise. Me ekipin e Kosoves ne pergaditje eshte trajneri i mirnjohur Shefki Bogujevci i cili eshte duke punuar intenzivisht me djelmoshat tane nga 3 here ne dite qe te jene sa…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBETAR “EMIL JECHEV” NE SOFJE (BULLGARI)

May 12, 2016

1.TURNEU NDERKOMBETAR “EMIL JECHEV” NE SOFJE (BULLGARI) Ju njoftojme se ekipi i Kosoves ne boks do te mare pjese ne Turneun nderkombetar “Emil Jetchev” qe mbahet ne Sofje te Bullgarise nga 03-09. Prill. Ky turne eshte i moshgave 17-18 vjeqat i te rinjeve(Youth). Kosoven do te perfaqesohet me 2 boksier 56kg.Besfort Merlaku ,64kg.Patriot Behrami,trajneri Shefki Bogujevci dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli. Ne ket turne marrin pjese me se 20 shtete…

Read More >>

Seminari per trajner te boksit per licenca te AIBA-S.

May 12, 2016

Sot eshte duke vazhduar dita e dyt e seminarit per trajner te boksit per licenca te AIBA-S. Ligjerues i seminarit eshte instruktori nga AIBA Michali Takov i cili do te ligjeroj deri me 09 Mars ku trajneret tane do ti nenshtrohen provimeve per licenc AIBA 1 STAR(YLLI). Ne seminar po marrin pjese 25 trajnere te cilet i ka lejuar AIBA, edhe pse gjithsejte ishin paraqitur 37 trajner. Federata e boksit…

Read More >>

Federata e boksit e Kosoves organizon seminar dhe provime per trajner te boksit per licence te federates boterore AIBA 1Ylli.

May 12, 2016

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVES Te hanen me 29 shkurt nga ora 8h. Federata e boksit e Kosoves organizon seminar dhe provime per trajner te boksit per licence te federates boterore AIBA 1Ylli. Ky seminar mundesohet nga Komiteti Olimpik i Kosoves ne bashkepunim me Komitetin Olimpik nderkombetar . Federata Boterore e boksit AIBA per Instruktor \ligjerues\ ka caktuar instruktorin nga Bullgaria Michael Takov i cili do te ligjeroj dhe do…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” PROGRAMI I MEÇEVE

May 12, 2016

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” 21.02.2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Pallati i Rinisë dhe i Sporteve, Prishtinë Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner JUNIOR 1.56Kkg. Besfort Merlaku F.Kosovë -Flamur Gash K.B.”Edi’Gjakov 2 : 1 2.63kg.Hyrmet JonuziMaqedoni-Qlirim Zeka Kosovë 0 : 3 3.64kg.Patriot Behrami‘k.b.Gollaku”-Eros RamadaniF.Kosovë 3 : 0 SENIOR 4.56kg.Taulant ZajmiShqiperi- Adil…

Read More >>