PUBLIKOHET POSTERI ZYRTAR I TURNEUT “ADEM JASHARI”

November 17, 2016

Federata e Boksit e Kosovës më 26-27.11.2016 organizon edicionin e 18-të të turneut “Adem Jashari”. Tashmë është publikuar posteri dhe formati zyrtar i prezantimit medial të këtij turneu. Ndërkohë nesër në orën 12:00 në Shtëpinë e Sporteve nê Prishtinë, FBoxK nesër ka paralajmëruar konferencën e parë për media, ku do të zbulohen detaje nga edicioni i sivjemë.

Read More >>

Kosova në familjen Botërore AIBA me drejta të plota nga 14.11.2014

November 16, 2016

Në AIBA u pranuam para dy viteve ,pikrisht me datë 14/11/14. Ndërsa Federate e Boksit nga viti 2012 ka qene e pranuar me 08.07.2012 me të drejta te kufizuara ku ka pasur të drejt te mare pjees në te gjitha garat gara Europiane dhe Botërore vetëm nuk ka pasur të drejt votimi ndersa me 14.11.2014 në Jeju Korea eshte pranuar me të gjitha drejtat e plota si te gjitha shtetet…

Read More >>

Kosova 6 medalje në turneun ndërkombëtare “GONGU I ARTË”

November 14, 2016

Medalje te art fituan Besart Kurhasku dhe Armend Xhioxhaj. Besart Kurhasku mundi boksierin nga Maqedonia Lulzim Islajlin ku u zhvillua nje luft tejet e fort por ne fund me plot merit fitues u shpall Besart kurhasku. Ne finale u pritke nje luft e fort dhe interesante ne 91 kg ne mes te Armend Xhoxhaj dhe Emilian Xhedikut por me keqardhje boksieri nga Shqiperia nuk u paraqit ne ring per shkak…

Read More >>

KOSOVA NE “GONGUN E ARTE”

November 8, 2016

REPREZENTACIONI I kOSOVES NE BOKS DO TE MAR PJESE ME 6 BOKSIERE NE TURNEUN E 47 ME RADHE”GONGU I ARTE” QE ZHVILLOHET NGA 10-13 Nentor NE SHKUP. KOSOVA PERFAQESOHET:64kg.NIKOLL RRASI,VIOLANT SYLEJMANI,69kg.BESART KURHASKU,VENHARD HAZIRAJ,75kg.ARMEND NEZIRAJ,91kg.ARMEND XHOXHAJ,selektori XHEVDET PECI,trajner HAJDAR THAQI,gjyqtar LATIF DEMOLLI.

Read More >>

FINALET E KAMPIONATIT INDIVIDUAL TE KOSOVES NE BOKS

November 8, 2016

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES Junior,Te Rinjë(Youth),Senior CHAMPIONSHIP OF KOSOVO 06 Nëntor 2016 06 November 2016 Sot u zhvilluan finalet e Kampionatit Individual te Kosoves ne boks ku ishin 13 duele dhe ky Kampionat ishte ander Kampionatet me te mira viteve te fundit me boks shum cilsor dhe nji organizim shum i mire.Kete e tha edhe kryetari i federates Boterore te Boksit AIBA z.Chi Chuo Wu…

Read More >>

KUVENDI ZGJEDHOR I SHOQATES SE GJYQTAREVE TE BOKSIT

November 8, 2016

KUVENDI ZGJEDHOR I SHOQATES SE GJYQTAREVE TE BOKSIT Sot me 06 Nentor nga ora 9h. ne Shtepine e Sporteve ne Prishtine u mbajt Kuvendi i punes dhe Zgjedhot i Shoqates se gjyqtareve te boksit te Kosoves Ne ket kuvend u diskutue per punen e Shoqates se gjyqtareve dhe avansimin e gjyqtareve ne rangje me te larta te refereve kombetare,dhe nderkombetare.Eshte bere nje pune e mire dhe shoqata esht ripertrire me…

Read More >>