TURNEU NDËRKOMBËTAR “BALKAN” PËR BOKSIERE(FEMRA)- SENIORE DHE YOUTH (TË REJA)–Sofje (Bullgari) 17 -23. Tetor 2017

October 17, 2017

Ekipi i kosovës në boks sot me 17 tetor udhëtoi për Sofje (Bullgari) që të mare pjesë në turneun ndërkombëtar për femra “Balkan”. Kosova përfaqësohet nga boksierja e mirënjohur nënkampionja e botës 2015 kampionja e Evropës 2016 ,nënkampionja e Evropës 2017,trajneri Besim Brahimi dhe gjyqtari ndërkombëtar që do të ndajë drejtësinë në këtë turne Latif Demolli. Duhet cekur se Donjeta Sadiku dy vite me rradhë ka fituar medaljen e arte…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS FINALET

October 9, 2017

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS 2017 KOSOVA CHAMPIONSHIP 2017 08.10.2017 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 13:00h. – FINALE – FINALS VENDI | VENUE: Palestra shkolla Fillore “Mihail Grameno”, F.Kosovë Sports Hall “Mihail Grameno” F.Kosova Këndi i kuq | Red Corner Këndi i kaltërt | Blue Corner 1. 46kg. Beg Bushati “S.Center” Shkumbim Maloku “Drita” Kad. 5 :0 2. 52kg. Qlirim Berisha “Prizren”…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS GJYSËMFINALET

October 9, 2017

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS 2017 KOSOVA CHAMPIONSHIP 2017 07.10.2017 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 16:00h. – Gjysemfinalet – Semifinal VENDI | VENUE: Palestra shkolla Fillore “Mihail Grameno”, F.Kosovë Sports Hall “Mihail Grameno” F.Kosova Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 1. 60kg. Arlind Hyseni “Gjak.137” Riad Konushevci “Gollak”Pr. Kad. 2. 60kg. Drilon Thaqi “Prizren” Erdonis…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS

October 4, 2017

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS Federata e boksit e Kosovës në bashkepunim me k.b.”Fushë Kosova” organizon Kampionatin Individual Shtetëror për të gjitha grupmoshat me 7-8 Tetor në Palestrën e Shkollës Fillore “Mihajl Grameno” Fushë Kosovë. Gjysëmfinalja me 7 tetor me fillim nga ora 16:00 Finalja me 8 Tetor me fillim në ora 13:00 Matja zyrtare për gjysëmfinale nga ora 11:00 – 12:00 Matja zyrtare për finale nga ora 08:00…

Read More >>

KB.”Gollaku” organizoi turneun ndërkombëtar “Ismet Asllani – Prapashtica”

October 4, 2017

Mbrëmë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve KB.”Gollaku” organizoi turneun ndërkombëtar “Ismet Asllani – Prapashtica” ku morën pjesë Bullgaria,Maqedonia,Shqipëria dhe Kosova. KLUBI I BOKSIT “GOLLAKU” PRISHTINË TURNEU NDËRKOMBËTAR “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA”2017 INTERNATIONAL TOURNAMENT “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” 03 .10. 2017 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 16:00 VENDI | VENUE: Pallati i Rinisë dhe i Sporteve, Prishtinë Youth and Sports Hall, Prishtina Këndi i kuq | Red Corner…

Read More >>