Turneu ndërkombëtar i boksit MUSTAFA HAJRULAHOVIÇ TALIJAN

September 24, 2017

Turneu ndërkombëtar i boksit MUSTAFA HAJRULAHOVIÇ TALIJAN që do të mbahet në Sarajevë ( Bosna dhe Hercegovin ) 22 – 26 Shtatorë Mbrëmë në gjysëmfinale boksieri i Kosovës 64kg.Violant Sylejmani sipas fjalëve të trajnerit Musli Zymberit u dëmtua nga gjyqtarët dhe pësoi humbje nga boksieri i Welsit. Sot në Finale do të paraqiten :Besfort Merlaku dhe Dielli Vranoci.  

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR”HAKIJA TURAJLIC-TALIJAN”

September 23, 2017

TURNEU NDËRKOMBËTAR”HAKIJA TURAJLIC-TALIJAN” Kosova po merrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Hakija Turajlic-Talijan’ në Sarajeve me 3 boksier. Sonte në gjysëmfinale në program është 64kg.Violant Sylejmani kundër boksierit të Welsit Bylli Edwards,ndërsa nesër në finale direk boksojn Besfort Merlaku dhe Dielli Vranoci, ekipen e Kosovës e udhëheq trajneri Musli Zymberi dhe sek.Mehmet Bogijevci  

Read More >>

REZULTATET E SEMINARIT DHE PROVIMEVE PËR TRAJNER 1 STAR(YLLI)

September 23, 2017

REZULTATET E SEMINARIT DHE PROVIMEVE PER TRAJNER 1 STAR(YLLI) Nga seminari dhe provimet për trajner 1 Star AIBA sot arritën rezultatet ku nga 15 trajner që ju kanë nënshtruar provimeve 13 trajner kanë dhënë provimet dhe janë licencuar me licenca të federatës botërore AIBA 1 Star(Ylli). Ky është një sukses i Federatës së boksit e cila tani ka 26 trajner 1 Star dhe 1 trajner 2 Star(Ylli) që në rajon…

Read More >>

KAMPIONATI EUROPIAN PËR JUNIOR.

September 22, 2017

Drilon Thaqi në luftë për medalje humbi me rezultat 3 me 2 padrejtësisht nga boksieri i Moldavis Gudzi Vladislav. Mëkat është që në ngjarje të mëdha si Kampionati Evropian të ndodhin këto padrejtësi nga gjyqtarët e korruptuar ku matematika bëhet para dueleve.Edhe dje për në luftë për medalje padrejtesish humbi boksieri Erdonis Maliqi. Po kështu po pësojn padrejtësisht në këtë kampionat shtetet sikurse Kroacia,Mali i Zi,Kosova Greqia. Selektori Shefki Bogujevci…

Read More >>

KAMPIONATI EUROPIAN PËR JUNIOR.

September 20, 2017

KAMPIONATI EUROPIAN PËR JUNIOR. Erdonis Maliqi korri fitore bindëse 5 me 0 kundër boksierit Slloven Rebernic Ziga dhe u kualifikua për qerekfinale ku do të luftojë për medalje kundër boksierit Sllovak Triebel Alex që sonte mundi boksierin nga Izraeli.Maliqi që nga raundi i parë nisi furishëm dhe kishte iniciativen duke goditur kundërshtarin me goditje precize, edhe pse boksieri Slloven ishte një boksier luftarak dhe i mire por Maliqi edhe njëher…

Read More >>

Drejtuesit e Federatës së Boksit u takuan me ministrin Gashi

September 18, 2017

Drejtuesit e Federatës së Boksit u takuan me ministrin Gashi Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim njohës drejtuesit e Federatës së Boksit së Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Ramadan Selimi. Kryetari i FBoxK-së, Selimi, e uroi ministrin Gashi për marrjen e detyrës së re duke i dëshiruar punë të mbarë në realizimin e objektivave dhe programit të paraparë. Ai e informoi ministrin për punën…

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIOR ALBENA(BULGARI)17-26 Shtator

September 15, 2017

KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIOR ALBENA(BULGARI)17-26 Shtator EUBC European Junior Boxing Championships Albena(Bulgaria) September 17 -26. Nesër Përfaqesuesja e Kosovës udhëton për Bullgari për të marë pjesë në Kampionatin Evropian për Junior që mbahet në Albena nga data 17-26 shtator. Kosova përfaqesohet nga 2 boksier 57kg.Erdonis Maliqi,60kg.Drilon Thaqi,selektori Shefki Bogujevci dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli që do të ndajë drejtësinë në kët Kampionat Evropian.    

Read More >>

XXXI INTERNATIONAL YOUTH MEN,YOUTH WOMEN“AHMET COMERT” BOXING TOURNAMENT “ 11- 17 September 2017- ISTANBUL,TURKEY

September 11, 2017

XXXI INTERNATIONAL YOUTH MEN,YOUTH WOMEN“AHMET COMERT” BOXING TOURNAMENT “ 11- 17 September 2017- ISTANBUL,TURKEY Sot ekipi i Kosoves udhetoi ne turneun nderkombetar “Ahmet Comert” ne Stamboll(Turqi) me dy boksier te rinje (Youth). 56kg. SHPEJTIM BAJOKU  75kg. ATDHE DELIJAJ Trajner BESIM BRAHIMI Pergjegjes MEHMET BOGUJEVCI  

Read More >>

SHOQATA E GJYQTARËVE R&J TË KOSOVËS NË BOKS – SEMINARI DHE PROVIMET PËR GJYQTAR R&J TË BOKSIT

September 10, 2017

  Federata e boksit e Kosovës përkatësisht Shoqata e gjyqtarëve të boksit sot me 09 Shtator në ora 12h. në Shtepinë e Sporteve në Prishtinë organizoi seminarin dhe kollokfiumin(provimet) për gjyqtare ,si dhe pranimin e 6 gjyqtarëve të rinjë  Para fillimit të sezonit vjeshtor të garave në boks shoqata e gjyqtarëve mban seminarin dhe kollokfiumin (ripërtrirje të diturise ,provime) për gjyqtare të boksit që të jenë sa me të afte…

Read More >>

SHOQATA E GJYQTARËVE TË KOSOVËS NË BOKS SEMINARI DHE PROVIMET PËR GJYQTAR TË BOKSIT

September 8, 2017

  SHOQATA E GJYQTARËVE TË KOSOVËS NË BOKS SEMINARI DHE PROVIMET PËR GJYQTAR TË BOKSIT Federata e boksit e Kosovës përkatesisht Shoqata e gjyqtarëve të boksit nesër me 09 Shtator në ora 12h. në Shtëpin e Sporteve në Prishtinë organizon seminarin dhe kollokfiumin(provimet) për gjyqtare ,si dhe pranimin e 6 gjyqtarëve të rinjë Para fillimit të sezonit vjeshtor të garave në boks shoqata e gjyqtarëve mban seminarin dhe kollokfiumin (ripertrirje…

Read More >>