KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS 05-06.11.2016

October 27, 2016

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS 05-06.11.2016 Musafir nderi Presidenti i Federates Botërore AIBA, dr..Ching Kuo Wu Kampionati i Kosovës në boks zhvillohet me 5-6 Nëntor në Palestren e Sportit 1 Tetori në Prishtine. Te drejt pjesemarrje kan te gjitha klubet e regjistruara pran FBOXK për vitin 2016.Me 5-6 nëntor marrin pjese boksieret senior,te rinje(Yuoth 1998-1999 )dhe junior 2000-2001.Ndersa kadet dhe pioner ditet e rradhes ne Palestren e stervitjeve ne…

Read More >>

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES NE BOKS

October 26, 2016

KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVES NE BOKS Federata e Boksit e Kosoves me 5 -6 Nentor 2016 do te organizoi Kampionatin Individual te Kosoves ne boks.Ne kampionat kan te drejte te marin pjese te gjitha klubet e boksit te Kosoves te regjistruara pran FboxK, Kampionati mbahet per te gjitha grupmoshat: senior,te rinje(youth),junior,kadet dhe femrat.

Read More >>

NJOFTIM NGA FBOXK

October 26, 2016

NJOFTIM NGA FBOXK Ju njoftojme se me 03.12.2016 ne ora 12h.ne Shtepine e Sporteve ne Prishtiune mbahet Kuvendi i rregullt Zgjedhor i FBOXK. Klubet obligohen qe te dergojne emrat e delegateve (2). Te interesuarit per pozita te kryetarit,nenkryetarit apo antarit te bordit duhet te dergojne biografine personale deri me 16 Nentor 2016.

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

October 16, 2016

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Ne organizimin e k.b.”Gollaku” Sonte perfundoi turneu i dyte tradicional “Ismet Asllani-Prapashtica” ku ne program ishin 12 duele kryesore dhe 4 paralufta.U tregua nji boks i mir dhe cilsor dhe organizimi ishte ne nivel.Te pranishmit ne Palester u ndane te kenaqur me boksin qe u tregua.Perveq boksiereve te Kosoves ne ket turne muaren pjese dhe boksieret nga Shqiperia. PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA |…

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

October 13, 2016

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Vazhdojn garat e Federates se boksit te Kosoves sipas kalendarit te garave. Klubi i boksit “Gollaku” Prishtine organizon turneun tradicional ne boks “Ismet Asllani -Prapashtica” me 15.10.2016 ne Pallatin e Rinise dhe Sporteve ne Prishtine me fillim ne ora 18h. Ne ket turne perveq boksiereve te Kosoves marrin pjese dhe boksier nga Shqiperia.Gjyqtare: Latif Demolli,Fadil Bekteshi,Visar Ibrahii,Granit Qorri delegat:Sylejman Voca.

Read More >>

Sot me 08 tetor perfundoi turneu nderkombetar “BALKAN”

October 10, 2016

Sot me 08 tetor perfundoi turneu nderkombetar “BALKAN” ku ishin finalet e senioreve dhe u be ceremonia e ndarjes se medaljeve ku dhe Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku u stolis me medalje te arte edhe njiher ngriti flamurin e Republikes se Kosoves ne piedastalin me te larte bashke me Himnin e Republikes se Kosoves.  

Read More >>

Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4

October 5, 2016

Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4. DONJETA SADIKU e ARTE. Sot u zhvilluan Finalet per junioreve dhe te rejave te Turneut nderkombetar “Balkan”ku Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku boksoi kunder boksieres luftarake nga Kina Luo Qianmei dhe nga raundi i pare filloi nje meq luftarak ku u shkembyen shum goditje dhe raundi i par ishte i barabarte dhe me keshillen e trajnerit Besim Brahimit qe…

Read More >>

Perfaqesuesja e Kosoves ne Turneun Nderkombetar “BALKAN”Sofje- Bullgari

October 3, 2016

Perfaqesuesja e Kosoves ne Turneun Nderkombetar “BALKAN”Sofje- Bullgari Neser me 03 Tetor perfaqesuesja e Kosoves e femrave do te udhetoj per Sofje te Bullgarise ne turneun nderkombetar 03-09 tetor ku Kosova perfaqesohet nga Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku 57kg.,Hana Xhemajli 69kg.trajneri Besim Brahimi dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli.Ne ket turne marrin pjese 19 shtete nga mbar bota ne mesin e tyre dhe Kina,India,Algjeria,HolandaFinlanda etj.

Read More >>