Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit

14446229_1455913364438038_1362476252409062989_n
September 30, 2016

Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit . Sot u zhvilluan gjysemfinalet e turneut nderkombetar “Lokomotiv” Sofje-Bullgari ku sot u paraqit boksieri Erdonis Maliqi i cili boksoi kunder bullgarit Srahil Stoynov dhe qe nga rundi i pare Maliqi filloi te boksoi per mrekulli duke goditur kundershtarin dhe duke boksuar ne gabime te kundershtarit dhe duke plasuar goditje te forta dhe precize dhe detyroi referin ne ring…

Read More >>

Shpejtim Bajoku fitoi me nderprerje dhe u kualifikua ne Finale te Turnet nderkombetar “Lokomotiv”

14462806_1454749261221115_3154509259532869265_n
September 29, 2016

Shpejtim Bajoku fitoi me nderprerje dhe u kualifikua ne Finale te Turnet nderkombetar “Lokomotiv” ne Sofje te Bullgarise.Bajoku qysh ne fillim te raundit te pare filloi te sulmoj kundershtarin Bullgar Pashov Arsen dhe e solli ne nokdaun dhe boksieri Bullgar filloi te ul koken nga grushtat e Bajokut dhe referi e ndeshkoi me 2 vrejtje publike.Dhe me urdher te selektorit Shefki Bogujevcit poashtu vazhdoi edhe ne raundin e dyt te…

Read More >>

Sot u hodh shorti i Turneut ndërkombëtar “Lokomotiv”

14519930_1454476701248371_8001485677024805014_n
September 29, 2016

Sot u hodh shorti i Turneut ndërkombëtar “Lokomotiv” qe po mbahet në Sofje te Bullgarise. Sot me 29 shtator ne 52kg. bokson Shpejtim Bajoku kundër boksierit Bullgar Arsen Pashov ndërsa boksieri Erdonis Maliqi nji gjiro kaloi pa lufte dhe nesër në gjysëmfinale bokson kundër boksierit Bullgar Strahil Stoynov.

Read More >>

Bogujevci: Kosova kurrë nuk ka pasur kampion Evrope

auto_1916172_842863909176153_1959515140389560117_n1474967554
September 27, 2016

Mehmet Bogujevci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, për gazetën kombëtare “Bota sot”, deklaroi se boksierja Donjeta Sadiku i siguroi medaljen e parë të artë evropiane boksit të Kosovës. Donjeta është  fituese e medaljes së artë për juniore.  “Donjeta është e edukuar, e sjellshme, punëtore, e talentuar. Ajo vjet ishte e dyta në botë, sivjet e para në evropian dhe dalëngadalë do të jetë e gatshme për…

Read More >>

DONJETA SADIKU KAMPIONE E EVROPES

14484850_1452090038153704_3448574637478598855_n
September 26, 2016

DONJETA SADIKU KAMPIONE e EVROPES . Donjeta Sadiku sot shpertheu ne Finale kunder boksieres nga Ukraina Maria Cherednichenko ku nga fillimi i raundit te pare filloi te boksoi per mrekulli dhe me nji teknik te persosur me urdher te trajnerit Besim Brahimi dhe nuk lejoi befasira kunder ukrainis qe sulmojke me goditje te forta por Donjeta per mrekulli duke ju shmangur dhe denuar me goditje ukrainasen dhe rundi i fundit…

Read More >>

KOSOVA NE TURNEUN NDERKOMBAR “LOKOMOTIV” SOFJE-BULGARI 28 shtator – 02 Tetor.

14479740_1451539168208791_6186697698674718995_n
September 26, 2016

KOSOVA NE TURNEUN NDERKOMBAR “LOKOMOTIV” SOFJE-BULGARI 28 shtator – 02 Tetor. Federata e boksit vazhdon me aktivitetet e rradhes ku me 28 shtator ekipi i Kosoves per junior udheton ne Sofje te Bullgarise ne turneun e 4 me rradhe “Lokomotiv” ne Sofje me 3 boksier 46kg.Arber Salihu,52kg.Shpejtim Bajoku,56kg.Erdonis Maliqi selektori Shefki Bogujevci dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli  

Read More >>

DONJETA SADIKU NE FINALE

14423692_983550821774127_424488619_o
September 25, 2016

DONJETA SADIKU NE FINALE. Donjeta Sadiku sonte ne gjysemfinale mundi boksieren shum te mire dhe luftarake Anglezen Ellie Scotiney me rezulltat unanin te gjyqtareve 3 me 0.Edhe pse rundi i pare i takoi anglezes Dinjeta nga rundi i dyt nisi furishem luften dhe filloi ta bombardoi me seri te grushtave dhe keshtu si luanesh vazhdoi edhe 3 raundet tjera duke sulmuar gjithni dhe ne fund unanimisht shpallet fituese dhe siguron…

Read More >>

TURNEU I BOKSIT MUSTAFA HAJRULAHOVIC-TALIJAN-SARAJEVE

14355690_1448798695149505_4170783510828836901_n
September 23, 2016

TURNEU I BOKSIT MUSTAFA HAJRULAHOVIC-TALIJAN-SARAJEVE Sot 23.shtator ekipi i Kosoves udhetoi per Sarajeve (B.e H.) PER PJESEMARRJE NE TURNEUN NDERKOMBETAR “Mustafa Hajrulahovic-Talijan” .Ekipi perbehet nga dy boksier 69kg.Besart Kurhasku,75kg.Armend Neziraj, selektori Xhevdet Peci dhe pergjegjes Mehmet Bogujevci.Turniri fillon neser me 24 gjysemfinale dhe me 25 finalet.

Read More >>

Donjeta shkatërron bjellorusen, i siguroi medalje evropiane Kosovës

14344339_1447818305247544_6637734910169400424_n
September 22, 2016

DONJETA SADIKU MUNDI ME NDERPRERJE BELLORUSEN VERANIKA PRAKOFYEVA DHE SIGUROI KOSOVES MEDALJEN E BRONZET Sot u zhvilluan meqet e para gjysemfinale dhe qerekfinalet e dyta te Kampionatit Evropian per femra ne Ordu te Turqise.Boksierja Kosovare dhe nenkampionja e botes boksoi ne lufdte per medalje me boksieren nga Bellorusia Veranika Prakofyeva dhe qe ne fillim te rundes se para Donjeta muar inciativen dhe nuk lejoi befasi.Ne fillim te rundes se dyte…

Read More >>

DEMOLLI NDAN ME SUKSES DREJTËSINË NË EVROPIAN

14448947_1364129310283559_8644715175505846798_n
September 21, 2016

Gjyqtari ndërkombëtar i boksit Latif Demolli, është pjesë e kampionatjt evropian të të rejave në boks që po mbahet në Ordu të Turqisë. Përveq prezantimit të Donjeta Sadikut, Kosova po përfaqësohet edhe me gjyqtarin Latif Demolli, i ftuar për të ndarë drejtësinë në këtë eveninent të madh të boksit evropian.

Read More >>